İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Sivas Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
 
RSS

Haberler

Ordu İlinde Meydana Gelen Sel Felaketi İçin Arama Kurtarma Ekibimiz Ordu İline Hareket etti. 08 Ağustos 2018
foto
Ordu İlinde meydana gelen aşırı yağışlar nedeni ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının talebi üzerine 5 Kişilik Arama Kurtarma Ekibimiz saat 16.00 itibariyle Arama Kurtarma çalışmalarına katılmak üzere Ordu iline hareket etti.
[Devamı]
İL Müdürlüğümüz Personelleri Tarafından Diğer Kurum Personellerine AYDES Kullanıcı Eğitimi Verilmeye başlandı 30 Temmuz 2018
foto
Türkiye Afet Müdahale Planı ( TAMP) kapsamında hazırlanan planların bilişim altyapısını oluşturan Afet ve Yönetim Karar Destek Sistemi ( AYDES ) Eğitimi İlimizdeki TAMP planlarının hazırlanmasından sorumlu olan diğer kurum personellerine Müdürlüğümüz personelleri Hakan ÇALIŞKAN ( Şehir Plancısı ) ve Şaban Cem YÜCEKAŞ ( Jeofizik Mühendisi ) tarafından eğitim verilmeye başlanmış olup eğitimler 30.07.2018 - 02.08.2018 tarihleri arasında devam edecektir.
[Devamı]
İl Müdürümüz Nazif EKİNCİ, İlimiz Zara, Suşehri , Koyulhisar İlçelerinde Yapımı Devam Eden Afet Konutunda İncelemelerde Bulundu. 11 Temmuz 2018
foto
İl Müdürümüz Nazif EKİNCİ, İlimizde yapımı devam eden Zara İlçesi ( 87 adet), Suşehri ilçesi (67 adet) afet konutları şantiyelerinde ve Koyulhisar Aydınlar Köyünde 27 adet konutun yapılacağı alanda incelemelerde bulundu. Çalışmalara İl Müdürümüz Nazif EKİNCİ ile birlikte İyileştirme Şube Müdürü Ahmet ŞENYURT, Mimar Metin KAYA ve İnşaat Teknikeri Cemal SİNCAR'da katıldı.
[Devamı]
İl Müdürlüğümüze Ait Hizmet Binası ve Afet Acil Yönetim Merkezi Bina yapım İşi Yer Teslimi Yapıldı 09 Temmuz 2018
foto
Sivas İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Hizmet Binası ve Afet Acil Durum Yönetim Merkezi Hizmet Binası yapım işi yer teslimi bugün itibariyle yapıldı.
[Devamı]
İlimiz Kurum ve Kuruluşların Faaliyetlerinin kamuoyuna duyurulması amacıyla düzenlenen toplantılar kapsamında İl Müdürümüz Nazif EKİNCİ Sivas Valisi Sayın Davut GÜL'e Brifing verdi. 12 Haziran 2018
foto
Kamu , kurum ve kuruluşlarının faaliyetlerinin kamuoyuna duyurulması amacıyla düzenlenen toplantılar kapsamında; Sivas Valisi Sayın Davut GÜL AFAD İl Müdürü Nazif EKİNCİ'den brifing aldı. 112 Acil Çağrı Merkezi Toplantı salonunda düzenlenen Brifinge Sivas AFAD Şube Müdürleri ve basın mensupları katıldı. İl Müdürü Nazif EKİNCİ tarafından AFAD tarafından yapılan son 5 yıllık çalışmalar, yatırım programındaki işler, AFAD Hizmet Binası yapımı gibi konularda bilgi verildi.
[Devamı]
İç Anadolu Bölgesi İstişare Toplantısı Kayseri’de Yapıldı 07 Haziran 2018
foto
AFAD bünyesinde son dönemdeki faaliyetlerin ve projelerin değerlendirildiği 7 Bölge, 7 İstişare Toplantıları kapsamında AFAD Başkanlık heyeti Kayseri de yapıldı. AFAD Başkan Yardımcısı İsmail Palakoğlu öncülüğündeki AFAD Başkanlık heyetinde Deprem Dairesi Başkanı Dr. Murat NURLU, İyileştirme Dairesi Başkanı Muhammed Mahmud ÖTEGEN, Planlama ve Zarar Azaltma Dairesi Başkanı Yusuf AYSU, Yönetim Hizmetleri Dairesi Başkan Başkanı SALİH ALTINAY, I. Hukuk Müşaviri Serdar TÜNEY, Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri yer alırken Kayseri AFAD , Sivas AFAD, Aksaray AFAD, Ankara AFAD, Çankırı AFAD , Karaman AFAD, Kırıkkale AFAD, Kırşehir AFAD, Konya AFAD, Nevşehir AFAD, Niğde AFAD, Yozgat AFAD İl Müdürleri ve Şube Müdürleri katıldı. Toplantıda AFAD’a ilişkin son dönemdeki faaliyetler ve yapılması planl...
[Devamı]
Geçici Barınma, Toplanma, Eğitim ve Tatbikat alanı tel örgü ile çevrildi ... 05 Haziran 2018
foto
Sivas'ta olası Afet ve Acil Durumlarda Geçici Barınma ,Toplanma, Eğitim ve Tatbikat alanı olarak kullanılmak üzere mera vasfından çıkartılarak bu amaç için tahsis edilen ve ilimizde Arama Kurtarma Birliği kurulduğu takdirde Birlik Hizmet Kompleksi için de oldukça elverişli olan 75 dönümlük arazinin etrafı tel örgü ile çevrilerek nizamiye kapısı konuldu.
[Devamı]
SİVAS AFAD'IN BALIK ADAMLARI DOĞAL AKVARYUMU TEMİZLEDİ 05 Haziran 2018
foto
Sivas Afet ve Acil Durum Müdürlüğü dalgıçları, Gürün ilçesindeki berrak suyu ve turkuaz mavisi görünümüyle "doğal akvaryum"u andıran Gökpınar Gölü'nde gönüllü dip ve yosun temizliği yapıyor. Deprem, sel ve benzeri afetler ile yangın, trafik kazası, bina ve ev çökmesi, boğulma vakaları gibi çeşitli olaylarda görev alıp insan hayatını kurtarmak için canla başla çalışan Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri, doğanın ve hayvanların korunması için de örnek çalışmalara imza atıyor.
[Devamı]
İlimiz Genelinde Sağanak Yağış Etkili Oldu... 31 Mayıs 2018
foto
İlimizde genelinde sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. 112 Acil Çağrı Merkezine 60'a yakın ihbar gelmesiyle birlikte Sivas AFAD Arama Kurtarma Ekipleri ile Sivas İtfaiye ekipleri su baskını olan bölgelerde su tahliyesi çalışmaları yaptı.
[Devamı]
Kayalıkların Arasına Sıkışan Atı Sivas AFAD Arama Kurtarma Ekibi Kurtardı 23 Mayıs 2018
foto
22.05.2018 tarihinde öğlen saatlerinde Gürün Belediye Başkanı Nami ÇİFTÇİ'yi arayan Gürün Güldere Köyü Muhtarı Kemal TEPE, arazide kayalıkların arasına sıkışan ve sahibi bilinmeyen at olduğunu söyledi. Bunun üzerine Gürün İtfaiye Ekibi olay yerine sevk edildi. Akşama kadar yapılan çalışmalar sonuç vermeyince, Gürün Belediye Başkanı AFAD Ekiplerinden yardım istedi. Yapılan değerlendirmeler sonucunda sabah gün ışığı ile birlikte müdahale edilmesine karar verildi. Sivastan yola çıkan Sivas AFAD ekipleri, Gürün belediyesine bağlı itfaiye personeli ile birlikte olay yerine intikal ettiler. Yaklaşık 4 saat süren çalışmalar sonucunda makara sistemi kurularak kayalıklar arasında sıkışan at kurtarıldı.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1920212223