İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Sivas Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
 
RSS

Haberler

Boğulma Vakası 15 Ekim 2018
foto
İlimiz Divriği İlçesi merkez Kırkbir Tünel mevkiinde 18 yaşındaki M.U isimli vatandaşımız arkadaşı ile balık tutarken, arkadaşının suya düşmesi sonucunda yardım etmeye çalışan M.U suya düşmüş, yardım etmek istediği arkadaşı kurtulurken M.U boğularak hayatını kaybetmiştir. 112 Acil Çağrı Merkezine gelen ihbar üzerine Sualtı ve Suüstü arama Kurtarma ekibimiz olay yerine hareket ederek 1 saatlik arama sonucunda M.U'nun cansız bedenine ulaşılmıştır. Merhuma Allah'tan rahmet ailesine sabırlar diliyoruz.
[Devamı]
2. Ulusal Heyelan Sempozyumu Ankarada Düzenlendi 15 Ekim 2018
foto
Kurumumuz personellerinden Jeoloji Mühendisi Dr. Ali POLAT İçişleri Bakanlığı (Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı) ve Tarım ve Orman Bakanlığı (Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü) tarafından 11-12 Ekim 2018 tarihlerinde Ankara’da 2. Ulusal Heyelan Sempozyumu'na konuşmacı olarak katılım sağladı.
[Devamı]
İyileştirme Daire Başkanımız sayın Muhammed Mahmud ÖTEGEN ile Planlama ve Risk Azaltma Daire Başkanımız sayın Yusuf AYSU İlimizi ziyaret etti. 08 Ekim 2018
foto
Başkanlık AFAD İyileştirme Daire Başkanımız sayın Muhammed Mahmud ÖTEGEN ile Planlama ve Risk Azaltma Daire Başkanımız sayın Yusuf AYSU ilimizi ziyaret etti. AFAD’ın Sivas’taki yatırımlarını yerinde incelediler. İlimize katkılarından dolayı müdürlüğümüz adına teşekkür ederiz.
[Devamı]
İlimiz Genelinde Sağanak Yağış Etkili Oldu 01 Ekim 2018
foto
Sivas il merkezinde meydana gelen aşırı yağışlar nedeniyle il merkezinde 40 civarında evin bodrum katına yağmur suları doldu. Teyakkuzda bekleyen AFAD ve İtfaiye ekipleri 112 Acil Çağrı Merkezi koordinesinde olaylara anında müdahale etti.
[Devamı]
AYDES İl Sorumluları Eğitimi Düzenlendi 27 Eylül 2018
foto
Müdürlüğümüz personellerinden Şehir Plancısı Hakan ÇALIŞKAN ve Jeofizik Mühendisi Şaban Cem YÜCEKAŞ tarafından Gümüşhane ve Erzincan İllerinden gelen AFAD personelleri için AYDES Eğitici eğitimi 24 - 27 Eylül tarihleri arasında düzenlenmiştir.
[Devamı]
Yangından Korunma Haftası Etkinlikleri 25 Eylül 2018
foto
Yangından Korunma Haftası Etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı okullarında Sivas AFAD İl Müdürü Nazif EKİNCİ tarafından yangın konusunda bilgilendirme yapıldı, akabinde Yangın ve Acil Durum tahliye tatbikatı ve yangın söndürme tatbikatları icra edildi. Eğitime Sivas AFAD İl Müdürü Nazif EKİNCİ ile Eğitim Uzmanı Kemal Demetçiçek katıldı.
[Devamı]
İL MÜDÜRÜMÜZ NAZİF EKİNCİ KOYULHİSAR ORTAKENT VE SUŞEHRİ İLÇE MERKEZİNDE YAPILMAKTA OLAN AFET KONUTLARINDA İNCELEMELERDE BULUNDU, KOYULHİSAR AYDINLAR KÖYÜNDE YAPIMINA BAŞLANACAK OLAN KONUTLARLA İLGİLİ TOPLANTIYA KATILDI 20 Eylül 2018
foto
İl Müdürümüz Nazif EKİNCİ, Koyulhisar Ortakent’te (18 adet) ve Suşehri Merkezde (66 adet) yapılmakta olan Afet Konutlarında incelemelerde bulundu. Daha sonra Koyulhisar ilçesi Aydınlar Köyüne geçilerek burada yapılacak olan (27 adet) Afet Konutları ile ilgili toplantıya katıldı. Toplantıya, kendileri Aydınlar köyümüze mensup ve önceki dönem Ak Parti İstanbul Milletvekili olan sayın Ekrem ERDEM, Sivas AFAD İl Müdürü Nazif EKİNCİ, İyileştirme Şube Müdürü Ahmet ŞENYURT, İnşaat Teknikeri Cemal SİNCAR ve Afet Hak Sahipleri katıldı.
[Devamı]
Boğulma Vakası 09 Eylül 2018
foto
İlimiz Şarkışla İlçesi İğecik köyünde bulunan kum ocağı mevkiisinde 24 yaşındaki Hakkari'de sözleşmeli er olarak görev yaptığı öğrenilen T.Ş isimli vatandaşımız Kızılırmak nehrinde akıntıya kapılarak kaybolduğu bilgisi alınır alınmaz 7 kişilik Sualtı ve Suüstü Arama Kurtarma Ekibimiz 2 araçla birlikte olay yerine hareket etti. Yaklaşık yarım saatlik bir çalışma sonucunda boğularak hayatını kaybeden T.Ş'nin cansız bedenine ulaşıldı. Merhuma Allah'tan rahmet ailesine sabırlar diliyoruz.
[Devamı]
Enkaz Altında Kalan İki Kardeşi Sivas AFAD Arama Kurtarma Ekimiz Kurtardı 03 Eylül 2018
foto
Sivas ili Yıldızeli ilçesi Nevruz Köyünde 15 yıldır kullanılmayan metruk bir binanın çatı kısmının çökmesi sonucunda enkaz altında kalan B.Y. ve F. Y. isimli biri 13 ve diğeri 15 yaşındaki çocuklar sağ olarak Sivas AFAD ekibi tarafından kurtarıldı ve Ambulansla hastaneye nakledildi.
[Devamı]
İl Müdürümüz Nazif EKİNCİ Sivas AFAD İl Müdürlüğü Hizmet Binası Şantiyesinde İncelemelerde Bulundu. 28 Ağustos 2018
foto
İl Müdürümüz Nazif EKİNCİ Sivas AFAD İl Müdürlüğü Hizmet Binası Şantiyesinde İncelemelerde Bulundu.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   2021222324