İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
SİVAS
Sivas Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
 
RSS

Haberler

13 Ekim Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü 13 Ekim 2017
foto
Uluslararası Afetlerin Azaltılması günü risk azaltma ve risk farkındalığı küresel kültürünü destekleme yöntemi olarak, afet önleme, zarar azaltma ve hazırlığı içermektedir ve ilk kez 1989 yılında, BM Genel Kurulu’nun çağrısı ile bu özel gün başlatılmıştır. Daha sonra BM Genel Kurulu’nun kararı ile 2009 dan bu yana her yılın 13 Ekim günü olarak tayin edilmiştir.
[Devamı]
Müdürlüğümüze Ziyaret ... 04 Ekim 2017
foto
Devlet Hava Meydanları İşletme Genel Müdürlüğü Afet Yönetimi Şube Müdürü Aliattin KARALOMLU ve beraberindeki heyet İl Müdürümüz Nazif EKİNCİ'yi makamında ziyaret etti. Bu nazik ziyaretlerinden dolayı Müdürlüğümüz adına teşekkür ederiz.
[Devamı]
Müdürlüğümüze Ziyaret ... 03 Ekim 2017
foto
Sivas İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Sinan ŞEN ve beraberindeki heyet İl Müdürlüğümüzü ziyaret etti. Sivas AFAD İl Müdürümüz Nazif EKİNCİ ile Albay Sinan ŞEN Afetlerde kurumlarının kabiliyetleri hakkında bilgi alışverişinde bulunmuşlardır.
[Devamı]
İlimizde KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimi ile Ulusal Düzey Hizmet Grubu Planı eğitimi düzenlendi 26 Eylül 2017
foto
Başbakanlık AFAD tarafından organize edilen , Erzurum AFAD Sivil Savunma Uzmanı Yavuz KAYA ve Arama Kurtarma Teknisyeni Yasemin MERCAN tarafından KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimi ile Ulusal Düzey Hizmet Grubu Planı eğitimi 25 - 26 Eylül tarihlerinde Fidan Yazıcıoğlu Ergün Göze Salonunda gerçekleştirildi.
[Devamı]
Sivas Hafik İlçesi Yarhisar Köyü mevkii Trafik Kazası 06 Eylül 2017
foto
Sivas - Erzincan Karayolu üzerinde Hafik İlçesi Yarhisar Köyü mevkiinde Otomobil ile Yolcu Otobüsünün çarpışması sonucu çok sayıda yaralı olduğu ihbarı üzerine Sivas AFAD Arama Kurtarma Ekibimiz olay yerine intikal ederek yaralılara müdahalede bulunmuştur.
[Devamı]
Sivas Yıldızeli İlçesi Akçalı Köyü Boğulma Vakası ... 05 Eylül 2017
foto
İlimiz Yıldızeli ilçesine bağlı Akçalı Köyünde kayıp olduğu belirtilen M.D. İsimli 38 yaşındaki bayan vatandaşımızın cesedi sulama göletinde bulundu.Akçalı köyünde yaşayan ve psikolojik sorunları da olduğu iddia edilen 38 yaşındaki M.D. den haber alamayan yakınları durumu jandarma ekiplerine bildirdi.Jandarma ve köylülerin yaptıkları aramalardan netice alınamaması ve Köyden bazı kişilerin M.D. yi en son köyün yakınlarındaki Kapıköyü Sulama Göleti çevresinde gördüklerini belirtmeleri üzerine Sivas Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden yardım talep edildi.İl Müdürümüz Nazif Ekinci'nin sevk ve koordinesinde bölgeye giden 3 kişilik balık adam ekininin suda yaptıkları yaklaşık 1 saat süren arama çalışmaları sonucunda M.D. nin cansız bedenine ulaşıldı. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına sabırlar...
[Devamı]
SİVAS'TA ZİNCİRLEME TRAFİK KAZASI ... 17 Ağustos 2017
foto
Sivas - Erzincan karayolu üzerinde İmranlı İlçesi mevkiinde 21.20 sularında 4 aracın karıştığı zincirleme trafik kazası meydana gelmiştir. Kaza sonrası gelen ihbar üzerine olay yerine ulaşan Sivas AFAD Arama -Kurtarma Ekipleri araçlarda sıkışan yaralıları çıkararak sağlık ekiplerine teslim etti.
[Devamı]
Şarkışla Savran Köyü Göçük Meydana geldi ... 15 Ağustos 2017
foto
Şarkışla ilçemizin Savran (Sarıkavak) köyü halkından A.A evine su getirmek için kazı yaptığı kanalın çökmesi sonucu toprak altında kaldı. Gelen ihbar üzerine olay yerine intikal eden Sivas AFAD Arama ve Kurtarma ekiplerinin çalışmaları ile toprak altından sağ olarak çıkarılan A.A hastaneye sevkedildi.
[Devamı]
HAFİK BAHÇECİK KÖYÜ KAYA ISLAHI YAPIM İŞİ DEVAM ETMEKTEDİR.... 15 Ağustos 2017
foto
12.06.2017 tarihinde ihalesi yapılan, Hafik Bahçecik Köyü Kaya Islahı Yapım İşinin yer teslimi 29.06.2017 tarihinde yapılmış ve çalışmalara başlanmıştır. Düşme tehlikesi bulunan 40 m³ (100,00 ton) kaya bloğu çelik ağ içerisine alınıp, çelik halatlarla yeterli güvenlik sağlandıktan sonra kaya kırma kartuşları (kimyasal bileşik) ile parçalanmaktadır.
[Devamı]
Sivas Yıldızeli Mumcuçiftliği Köyü Mevkii Trafik Kazası 28 Temmuz 2017
foto
Sivas Yıldızeli Mumcuçiftliği mevkiinde M.S yönetimindeki araç kontrolünü kaybederek orta refücde bulunan direğe çarpmıştır. Sivas AFAD Arama - Kurtarma Ekibimiz olay yerine intikal ederek araçta sıkışan sürücüyü bulunduğu yerden çıkararak Sağlık ekiplerine teslim etmiştir.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1415161718