İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
SİVAS
Sivas Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
 
RSS

Haberler

İlimiz Kurum ve Kuruluşların Faaliyetlerinin kamuoyuna duyurulması amacıyla düzenlenen toplantılar kapsamında İl Müdürümüz Nazif EKİNCİ Sivas Valisi Sayın Davut GÜL'e Brifing verdi. 12 Haziran 2018
foto
Kamu , kurum ve kuruluşlarının faaliyetlerinin kamuoyuna duyurulması amacıyla düzenlenen toplantılar kapsamında; Sivas Valisi Sayın Davut GÜL AFAD İl Müdürü Nazif EKİNCİ'den brifing aldı. 112 Acil Çağrı Merkezi Toplantı salonunda düzenlenen Brifinge Sivas AFAD Şube Müdürleri ve basın mensupları katıldı. İl Müdürü Nazif EKİNCİ tarafından AFAD tarafından yapılan son 5 yıllık çalışmalar, yatırım programındaki işler, AFAD Hizmet Binası yapımı gibi konularda bilgi verildi.
[Devamı]
İç Anadolu Bölgesi İstişare Toplantısı Kayseri’de Yapıldı 07 Haziran 2018
foto
AFAD bünyesinde son dönemdeki faaliyetlerin ve projelerin değerlendirildiği 7 Bölge, 7 İstişare Toplantıları kapsamında AFAD Başkanlık heyeti Kayseri de yapıldı. AFAD Başkan Yardımcısı İsmail Palakoğlu öncülüğündeki AFAD Başkanlık heyetinde Deprem Dairesi Başkanı Dr. Murat NURLU, İyileştirme Dairesi Başkanı Muhammed Mahmud ÖTEGEN, Planlama ve Zarar Azaltma Dairesi Başkanı Yusuf AYSU, Yönetim Hizmetleri Dairesi Başkan Başkanı SALİH ALTINAY, I. Hukuk Müşaviri Serdar TÜNEY, Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri yer alırken Kayseri AFAD , Sivas AFAD, Aksaray AFAD, Ankara AFAD, Çankırı AFAD , Karaman AFAD, Kırıkkale AFAD, Kırşehir AFAD, Konya AFAD, Nevşehir AFAD, Niğde AFAD, Yozgat AFAD İl Müdürleri ve Şube Müdürleri katıldı. Toplantıda AFAD’a ilişkin son dönemdeki faaliyetler ve yapılması planl...
[Devamı]
Geçici Barınma, Toplanma, Eğitim ve Tatbikat alanı tel örgü ile çevrildi ... 05 Haziran 2018
foto
Sivas'ta olası Afet ve Acil Durumlarda Geçici Barınma ,Toplanma, Eğitim ve Tatbikat alanı olarak kullanılmak üzere mera vasfından çıkartılarak bu amaç için tahsis edilen ve ilimizde Arama Kurtarma Birliği kurulduğu takdirde Birlik Hizmet Kompleksi için de oldukça elverişli olan 75 dönümlük arazinin etrafı tel örgü ile çevrilerek nizamiye kapısı konuldu.
[Devamı]
SİVAS AFAD'IN BALIK ADAMLARI DOĞAL AKVARYUMU TEMİZLEDİ 05 Haziran 2018
foto
Sivas Afet ve Acil Durum Müdürlüğü dalgıçları, Gürün ilçesindeki berrak suyu ve turkuaz mavisi görünümüyle "doğal akvaryum"u andıran Gökpınar Gölü'nde gönüllü dip ve yosun temizliği yapıyor. Deprem, sel ve benzeri afetler ile yangın, trafik kazası, bina ve ev çökmesi, boğulma vakaları gibi çeşitli olaylarda görev alıp insan hayatını kurtarmak için canla başla çalışan Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri, doğanın ve hayvanların korunması için de örnek çalışmalara imza atıyor.
[Devamı]
İlimiz Genelinde Sağanak Yağış Etkili Oldu... 31 Mayıs 2018
foto
İlimizde genelinde sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. 112 Acil Çağrı Merkezine 60'a yakın ihbar gelmesiyle birlikte Sivas AFAD Arama Kurtarma Ekipleri ile Sivas İtfaiye ekipleri su baskını olan bölgelerde su tahliyesi çalışmaları yaptı.
[Devamı]
Kayalıkların Arasına Sıkışan Atı Sivas AFAD Arama Kurtarma Ekibi Kurtardı 23 Mayıs 2018
foto
22.05.2018 tarihinde öğlen saatlerinde Gürün Belediye Başkanı Nami ÇİFTÇİ'yi arayan Gürün Güldere Köyü Muhtarı Kemal TEPE, arazide kayalıkların arasına sıkışan ve sahibi bilinmeyen at olduğunu söyledi. Bunun üzerine Gürün İtfaiye Ekibi olay yerine sevk edildi. Akşama kadar yapılan çalışmalar sonuç vermeyince, Gürün Belediye Başkanı AFAD Ekiplerinden yardım istedi. Yapılan değerlendirmeler sonucunda sabah gün ışığı ile birlikte müdahale edilmesine karar verildi. Sivastan yola çıkan Sivas AFAD ekipleri, Gürün belediyesine bağlı itfaiye personeli ile birlikte olay yerine intikal ettiler. Yaklaşık 4 saat süren çalışmalar sonucunda makara sistemi kurularak kayalıklar arasında sıkışan at kurtarıldı.
[Devamı]
İl Müdürümüz Nazif EKİNCİ, İlimiz Zara ve Suşehri ilçesindeki yapımı devam eden Afet Konutlarında incelemelerde bulundu. 18 Mayıs 2018
foto
Zara İlçesi : Kaplan Köyü (24 Adet) , Ağılkapı, Hatip , Yenicami Mahallesi (62 adet) , Aşağı Çamurcu Köyü (6 adet), Evrencik Köyü (1 adet) toplam 93 adet Suşehri İlçesi : Taşbayır Köyü (45 adet) , Yolüstü Köyü (22 adet) toplam 67 adet Afet Konutu yapım işi devam etmektedir.
[Devamı]
GÜRÜN GÖKPINAR GÖLÜNDE DÜZENLENEN ÖĞRENME ŞENLİĞİNE İL MÜDÜRLÜĞÜ OLARAK KATILDIK . 12 Mayıs 2018
foto
İlimiz Gürün Gökpınarda Düzenlenen ve 4.500 öğrencinin katıldığı öğrenme şenliğine İl Müdürümüz Nazif EKİNCİ ve Sualtı ve Suüstü arama kurtarma ekibimiz katıldı.
[Devamı]
BİLİNÇLİ GENÇLİK PROJESİ " DAKİK " KAPSAMINDA AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ VERİLDİ. 04 Mayıs 2018
foto
İçişleri bakanlığı tarafından yürütülen kısa adı “Dakik” olan Doğal Afet Arama Kurtarma ve İlk Yardım Derneğinin başlattığı proje gereğince ”Herkes için Spor Federasyonu” il Temsilcisi Mehmet Baysal öncülüğünde oluşturulan ekiplere , Sivas AFAD İl Müdürü Nazif EKİNCİ tarafından Afet Bilinci eğitimi verildi .
[Devamı]
Sivas AFAD ve Cumhuriyet Üniversitesi iş birliği ile Sosyal Sorumluluk projesi düzenlendi. 04 Mayıs 2018
foto
Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrencilerinin Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Sivas AFAD İl Müdürlüğü ile müştereken Merkez Gaziköy İlköğretim Okulunda “Temel Afet Bilinci” eğitimi düzenlendi. Eğitime Sivas AFAD İl Müdürü ve Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Mustafa ELİK katıldı. Eğitimden sonra Okulumuza kırtasiye ve spor malzemesi yardımı yapıldı. Öğrencilerimize ise çeşitli hediyeler dağıtıldı. Bu etkinliğe katkı sağlayan Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Mustafa ELİK hocamıza, öğrencilerine, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze, Sivasspor kulübüne, Gaziköy İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencilerine, Nevzat TEZER hocamıza müdürlüğümüz adına teşekkür ederiz....
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1819202122