İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
SİVAS
Sivas Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
 
RSS

Haberler

SİVAS'TA ZİNCİRLEME TRAFİK KAZASI ... 17 Ağustos 2017
foto
Sivas - Erzincan karayolu üzerinde İmranlı İlçesi mevkiinde 21.20 sularında 4 aracın karıştığı zincirleme trafik kazası meydana gelmiştir. Kaza sonrası gelen ihbar üzerine olay yerine ulaşan Sivas AFAD Arama -Kurtarma Ekipleri araçlarda sıkışan yaralıları çıkararak sağlık ekiplerine teslim etti.
[Devamı]
Şarkışla Savran Köyü Göçük Meydana geldi ... 15 Ağustos 2017
foto
Şarkışla ilçemizin Savran (Sarıkavak) köyü halkından A.A evine su getirmek için kazı yaptığı kanalın çökmesi sonucu toprak altında kaldı. Gelen ihbar üzerine olay yerine intikal eden Sivas AFAD Arama ve Kurtarma ekiplerinin çalışmaları ile toprak altından sağ olarak çıkarılan A.A hastaneye sevkedildi.
[Devamı]
HAFİK BAHÇECİK KÖYÜ KAYA ISLAHI YAPIM İŞİ DEVAM ETMEKTEDİR.... 15 Ağustos 2017
foto
12.06.2017 tarihinde ihalesi yapılan, Hafik Bahçecik Köyü Kaya Islahı Yapım İşinin yer teslimi 29.06.2017 tarihinde yapılmış ve çalışmalara başlanmıştır. Düşme tehlikesi bulunan 40 m³ (100,00 ton) kaya bloğu çelik ağ içerisine alınıp, çelik halatlarla yeterli güvenlik sağlandıktan sonra kaya kırma kartuşları (kimyasal bileşik) ile parçalanmaktadır.
[Devamı]
Sivas Yıldızeli Mumcuçiftliği Köyü Mevkii Trafik Kazası 28 Temmuz 2017
foto
Sivas Yıldızeli Mumcuçiftliği mevkiinde M.S yönetimindeki araç kontrolünü kaybederek orta refücde bulunan direğe çarpmıştır. Sivas AFAD Arama - Kurtarma Ekibimiz olay yerine intikal ederek araçta sıkışan sürücüyü bulunduğu yerden çıkararak Sağlık ekiplerine teslim etmiştir.
[Devamı]
Sivas Merkez Eğri Köprü Mevkiinde Boğulma Vakası ... 23 Temmuz 2017
foto
Arkadaşlarıyla Tarihi Eğri Köprü mevkiinde balık tutan E.G isimli vatandaşımız nehre düştüğü ve gözden kaybolduğu ihbarı üzerine Sivas AFAD Sualtı Arama Kurtarma ekibimiz , Polis ve 112 ekipleri olay yerine intikal etmiştir. E.G'nin cansız bedenine ulaşan ekibimiz, ırmaktan çıkardığı merhumu Ambulansa teslim ederek görevini tamamlamıştır.
[Devamı]
'15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' Etkinlikleri Kapsamında #OKahramanBenim kampanyası Gönüllü kayıtları yapılmıştır... 18 Temmuz 2017
foto
Sivas AFAD Müdürlüğü olarak “O Kahraman Benim” kampanyası kapsamında Sivas meydanında 12 - 13 - 14 - 15 Temmuz tarihlerinde AFAD Gönüllüsü kayıtları yapılmıştır.Vatandaşlarımızın yoğun ilgisini çeken gönüllü kayıtları şölen havasında gerçekleşti. Stantda afet bilincini geliştirme ve acil durumlara dikkat çekme amacıyla vatandaşlara broşürler dağıtılırken vatandaşlarımıza ikramlarda bulunuldu.
[Devamı]
'15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' Etkinlikleri İlimizde Şehitlik Ziyareti ile başlamıştır... 11 Temmuz 2017
foto
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Valimiz Davut Gül, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri kapsamında, Sivas'ın Yukarı Tekke Mezarlığı'nda bulunan Polis Şehitliği ve Garnizon Şehitliği'ni ziyaret etti. Burada şehit ailelerine başsağlığı dileyen Bakan Yılmaz ve Valimiz Gül, 15 Temmuz şehitlerinden 4. Sınıf Emniyet Müdürü Münir Murat Ertekin ve diğer şehitlerin mezarlarına karanfil bıraktı. Burada şeref defterini imzalayan Yılmaz, deftere yazdıklarını okuyarak şunları kaydetti: "Aziz şehitlerimiz, ülkemizin birliği ve beraberliği, devletimizin bekası için canlarına hiçe sayan şehitlerimiz, minnet ve en derin şükranlarımızla huzurunuzdayız. 15 Temmuz'da hain darbe girişimine karşı ülkemizin birliğini korumak ve ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmak için gösterdiğiniz kahr...
[Devamı]
Müdürlüğümüze Ziyaret ... 29 Haziran 2017
foto
İstanbul Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet AKKAYA, İl Müdürümüz Nazif EKİNCİ'yi makamında ziyaret etti. Bu nazik ziyaretinden dolayı müdürlüğümüz adına teşekkür ederiz.
[Devamı]
BOĞULMA VAKALARINA DİKKAT !.. 20 Haziran 2017
foto
Ramazan ayının sonlarına yaklaştığımız şu günlerde birçok vatandaşımızda tatil hazırlıklarına başlamış bulunmaktadır. Havaların daha da ısınacağı önümüzdeki günlerde özellikle gençlerimize ve çocuklarımıza dikkat etmemiz gerekmektedir.
[Devamı]
YARDIM KAMPANYASI ... 20 Haziran 2017
foto
Fırat Kalkanı Bölgesinde bulunan yerleşim birimlerinde yaşayan yaklaşık 1.000.000 nüfusun dışında, Kamplarda ve Toplama Alanlarındaki Çadırkentlerde yaşayan yaklaşık 250.000 kişi bulunmaktadır. Bu nedenle bölgenin başta gıda olmak üzere öncelikle birçok yardım malzemelerine ihtiyacı bulunmaktadır.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1314151617