İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
SİVAS
Sivas Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
 
RSS

Haberler

BOĞULMA VAKALARINA DİKKAT !.. 20 Haziran 2017
foto
Ramazan ayının sonlarına yaklaştığımız şu günlerde birçok vatandaşımızda tatil hazırlıklarına başlamış bulunmaktadır. Havaların daha da ısınacağı önümüzdeki günlerde özellikle gençlerimize ve çocuklarımıza dikkat etmemiz gerekmektedir.
[Devamı]
YARDIM KAMPANYASI ... 20 Haziran 2017
foto
Fırat Kalkanı Bölgesinde bulunan yerleşim birimlerinde yaşayan yaklaşık 1.000.000 nüfusun dışında, Kamplarda ve Toplama Alanlarındaki Çadırkentlerde yaşayan yaklaşık 250.000 kişi bulunmaktadır. Bu nedenle bölgenin başta gıda olmak üzere öncelikle birçok yardım malzemelerine ihtiyacı bulunmaktadır.
[Devamı]
Sivas Merkez İşhan Köyü Eğri Köprü Mevkiinde Boğulma Vakası ... 17 Haziran 2017
foto
Sivas Merkez İşhan Köyü Eğri Köprü mevkiinde 16 yaşında E.S isimli çocuğun ırmağa düştüğü ihbarı gelmesi üzerine, Sivas AFAD Sualtı Arama Kurtarma ekibi 6 kişilik ekiple olay yerine intikal etmiştir. E.S'nin cansız bedenine ulaşan ekibimiz, ırmaktan çıkardığı merhumu Ambulansa teslim ederek görevini tamamlamıştır.
[Devamı]
İlimiz Hafik İlçesi Tuzhisar Köyü civarında yağış ve dolu nedeniyle taşkınlar meydana geldi ... 15 Haziran 2017
foto
14.06.2017 tarihinde saat 16.00' da ilimiz Hafik ilçesi Tuzhisar Köyü civarında meydana gelen aşırı yağışlar ve dolu nedeniyle taşkınlar meydana gelmiştir. Tuzhisar Köyü kenarından arıcılık yapan E.T isimli vatandaşımız ve 4 kişilik ailesi selden mahsur kaldı ve yaklaşık 100 kovan arısı telef oldu.
[Devamı]
AFAD BAŞKANLIĞI TARAFINDAN GÖNDERİLEN 200 ADET RAMAZAN GIDA KOLİSİ SURİYELİ MİSAFİRLERE DAĞITILDI. 13 Haziran 2017
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından gönderilen 200 adet Ramazan Gıda Paketi Yenişehir Lisesi Spor Salonunda Suriyeli ailelere dağıtıldı. Dağıtım programına Sivas AFAD İl Müdürü Nazif EKİNCİ, Bilgi Sistemleri ve Haberleşme Şube Müdür Vekili Murat ALTUNHAN, Eğitim Şube Müdür Vekili Ahmet İNAN ve Çözümleyici Alper ÖZEN katıldı. Saat 13.15 te başlayan gıda dağıtımı yaklaşık 2 saat sürdü.
[Devamı]
Yapımı Devam Eden Afet Konutları İncelemeleri. 06 Haziran 2017
foto
2016 Yılı Yatırım Programında yapımı tamamlanan Zara İlçesi Kaplan Köyü Afet Konutları (9 adet) ile Suşehri İlçesi Taşbayır Köyü Afet Konutlarının (30 adet) 2017 yılında altyapı çalışmaları (Elektrik, Su, Kanalizasyon, Çevre Düzenlemesi) devam etmektedir. Sivas AFAD İl Müdürümüz Nazif EKİNCİ ve beraberindeki teknik personelimiz yapımı devam eden bu çalışmalarla ilgili 05.06.2017 tarihinde incelemelerde bulundu.
[Devamı]
TANKER KAZASI ... 17 Mayıs 2017
foto
16.05.2017 tarihinde saat 19.00 sularında 112 Acil Çağrı Merkezine gelen ihbar ile Sivas Kangal İlçesi, Kangalgal - Divriği yolu üzerinde Kimyasal Madde taşıyan tanker tipi tır kamyonu yol kenarında devrildiği bildirilmiştir. Olay ihbarını alan Arama ve Kurtarma Ekibi ile KBRN Ekibi 2 araç ve yeterli donanım ile olay yerine hareket etmiştir. KBRN ekibimiz koruyucu kıyafetleri ile tankerde yaptıkları keşif sonucu dolum kapağının kaynak kısmından kimyasal sızıntı olduğu görülmüş temin edilen 200 kg toz kireç sızıntı olan bölgeye dökülerek nötralize edilmiştir.
[Devamı]
'Karayolları Güvenliği ve Trafik Haftası' programı Kongre ve Etnografya Müzesi Bahçesinde gerçekleştirildi. 15 Mayıs 2017
foto
'Karayolları Güvenliği ve Trafik Haftası' programı Kongre ve Etnografya Müzesi Bahçesinde gerçekleştirildi. Programa il protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.Program, Anaokulu öğrencilerinin sergilediği ve renkli görüntülere sahne olan trafik konulu çeşitli gösteriler ile devam etti. Daha sonra Sayın Vali Yardımcısı Sezgin ÜÇÜNCÜ, açılan stantları gezerek yetkililerden bilgi aldıİl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüz tarafından Arama – Kurtarma standı açıldı. Stand da trafik kazalarında kullanılan ekipmanlar sergilendi .Program , İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Arama – Kurtarma Ekibinin Kazalı araçtan Yaralı Kurtarma tatbikatıyla sona erdi.
[Devamı]
Gürün Gökpınar Gölü ve Şuğul Kanyonu ile Kangal Balıklı Kaplıca belgeseli 06 Mayıs Cumartesi günü saat 23:20 de TRT Haber kanalında yayınlanacaktır. 05 Mayıs 2017
foto
Sivas AFAD İl Müdürlüğü Sualtı ve Su Üstü Arama Kurtarma Ekibi ve Gürün Kaymakamlığının katkılarıyla TRT Belgesel Mavi Tutku Ekibi tarafından çekimleri yapılan Gürün Gökpınar Gölü ve Şuğul Kanyonu ile Kangal Balıklı Kaplıca belgeseli 06 Mayıs Cumartesi günü saat 23:20 de TRT Haber kanalında yayınlanacaktır.
[Devamı]
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından Sivas İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden 5 kişilik ekip Azez Bölgesi Koordinatörlüğü görevi için Kilis İlinde görevlendirilmiştir. 17 Nisan 2017
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından Sivas İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden 5 kişilik ekip Azez Bölgesi Koordinatörlüğü görevi için Kilis İlinde görevlendirilmiştir.. Sivas İl Afet ve Acil Durum Müdürümüz Nazif Ekinci önderliğinde Arama Kurtarma ekibinden oluşan 5 kişilik ekibimiz görevine başlamıştır.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1213141516