İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
SİVAS
Sivas Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
 
RSS

Haberler

TAMP - SİVAS YEREL DÜZEY HASAR TESPİT HİZMET GRUBU EĞİTİMİ YAPILDI 19 Nisan 2018
foto
Sivas İl Afet Müdahale Planı TAMP(SİVAS) kapsamında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce hazırlanan “Yerel Düzey Hasar Tespit Hizmet Grubu Operasyon Planı” nda görevli ana çözüm ortağı ve destek çözüm ortağı kurum personelinin katılımı ile 18 Nisan 2018 tarihinde Hasar Tespit Eğitim Toplantısı düzenlendi.
[Devamı]
SUŞEHRİ İLÇEMİZDE AFET GÖNÜLLÜSÜ EĞİTİMLERİ VERİLDİ. 07 Nisan 2018
foto
Suşehri İtfaiyesi ve SUKUT Arama Kurtarma Ekibinin organizesinde, Suşehri Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine 20 saatlik Afet Gönüllüsü eğitimleri verildi. Eğitime Sivas AFAD İl Müdürü Nazif EKİNCİ, Eğitim Uzmanı Kemal DEMETÇİÇEK, Arama Kurtarma Teknisyenleri Mustafa ELİK, Hikmet YILMAZ ve Yılmaz ŞAHİNBAY ile Suşehri İtfaiye Müdürü Yalçın KIRILMAZ katıldı.
[Devamı]
Hafik İlçemizdeki Okullarda Temel Afet Bilinci Eğitimi Verildi... 04 Nisan 2018
foto
Afete Hazır Okul projesi kapsamında İlimiz Hafik İlçesi Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen program kapsamında İlçe merkezindeki tüm okullarda Temel Afet Bilinci Eğitim verildi. Eğitime Sivas Afad İl Müdürü Nazif EKİNCİ ve Eğitim Uzmanı Kemal DEMETÇİÇEK katıldı.
[Devamı]
Kimyasal Madde Yüklü Tır Kazası ... 26 Mart 2018
foto
İlimiz Koyulhisar İlçesi D-100 Karayolu üzerinde yabancı plakalı bir Tır kamyonunun kaza yaptığı ve kasasında bulunan kimyasal madde yüklü varillerin ve bidonların yola saçıldığı ihbarının gelmesi üzerine Sivas AFAD KBRN ekibimiz 4 kişilik personel ile yola çıkmıştır.
[Devamı]
TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ KATILIM BELGESİ TAKDİMİ 22 Mart 2018
foto
Afete Hazır Türkiye kapsamında Afet Gönüllüleri eğitimleri devam etmektedir. Bu kapsamda Üniversite gençlerinden oluşan Toplum Gönüllüleri Derneğine Afet Gönüllüleri Arama Kurtarma Eğitimi verildi . Bu eğitimleri başarıyla tamamlayan gençlere İl Müdürümüz Nazif EKİNCİ tarafından katılım belgeleri takdim edildi.
[Devamı]
AFET GÖNÜLLÜSÜ EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR ... 21 Mart 2018
foto
Afete Hazır Gönüllü Gençler kapsamında Arama Kurtarma Eğitimleri devam etmektedir. Bu kapsamda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik merkezi üyesi gençlere eğitimler verilmektedir.
[Devamı]
Zara Anadolu Lisesi ve Zara Atatürk Anaokulunda Afet Bilinci Eğitimi verildi 09 Mart 2018
foto
Sivas İli Zara ilçesinde bulunan Zara Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerine İl Afet ve Acil Durum Müdürü Nazif EKİNCİ tarafından Afet Bilinci Eğitimi verildi. Sivas İli Atatürk Anaokulunda öğretmen ve öğrencilerine yönelik , İl Afet ve Acil Durum Müdürü Nazif EKİNCİ tarafından " AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ" verildi. Daha çok oyun şeklinde gerçekleştirilen eğitim ile öğrencilerde küçük yaştan itibaren afet bilinci oluşturulması hedeflenmiş olup; afet çeşitleri, deprem öncesi alınması gereken önlemler, deprem anında doğru davranış şekilleri ve deprem sonrasında acil toplanma alanları gibi konular anlatıldı. Bunun yanında ÇÖK- KAPAN- TUTUN ayrıntılı bir şekilde anlatıldı ve uygulama yapılarak öğrencilerin zihninde yer edinmesi sağlandı. ...
[Devamı]
8 Mart Dünya Kadınlar Günü 08 Mart 2018
foto
8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle İl Müdürümüz Nazif EKİNCİ, müdürlüğümüzün bayan personeliyle bir araya geldi. Bayan personelimize çiçek takdim eden müdürümüz, personelimizin kadınlar gününü kutladı. Başta bayan personelimiz olmak üzere tüm kadınların Dünya Kadınlar Gününü müdürlüğümüz adına kutlarız.
[Devamı]
1-7 DEPREM HAFTASI ETKİNLİKLERİ SELÇUK ANADOLU LİSESİ TATBİKATI İLE SONA ERDİ 07 Mart 2018
foto
1-7 Mart Haftası Etkinlikleri kapsamında Sivas Selçuk Anadolu Lisesinde AFAD, 112, İTFAİYE, İHH Gönüllü Arama Kurtarma Ekibi, Amatör Telsizcilerin katılımı ile Acil Durum Tatbikatı gerçekleştirildi. Tatbikattan önce İl Afet ve Acil Durum Müdürü Nazif EKİNCİ tarafından 40 dakikalık Afet ve Acil Durumlar ile Sivas İlinin Afetselliği konulu konferans verildi. Konferans ve Tatbikata Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTUNSOY, Selçuk Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet YILMAZ , Okul Müdür Yardımcısı Bülent BULUT , öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
[Devamı]
Müdürlüğümüze Ziyaret ... 06 Mart 2018
foto
Sivas İl Emniyet Müdürü Kenan AYDOĞAN müdürlüğümüzü ziyaret etti. Bu nazik ziyaretlerinden dolayı müdürlüğümüz adına teşekkür ederiz .
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1718192021