İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Sivas Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
 

İl Müdahale Planı (TAMP -Sivas ) Kapsamında Arama Kurtarma, KBRN , Hasar Tespit, Enkaz Kaldırma ve Yangın Saha Tatbikatı yapıldı. 07 Kasım 2018

Sivas İl Müdahale Planı (TAMP-Sivas) Kapsamında Arama Kurtarma, KBRN , Hasar Tespit, Enkaz Kaldırma ve Yangın Saha Tatbikatı  gerçekleştirildi.

Tatbikata Sivas AFAD İl Müdürlüğü Arama  Kurtarma Ekibi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Kayseri AFAD Arama Kurtarma Ekibi, 112 UMKE Ekibi, İtfaiye, Emniyet Müdürlüğü, Kızılay, İHH Gönüllü Arama Kurtarma Ekibi, İlk Hayat Derneği, Amatör Telsizciler Derneği (TRAC), AHBAP Yardım Derneği, Gençlik Spor İzcilik Derneğini katılımı ile tatbikat icra edildi.

Senaryo gereği Altınyayla Deliler Fay Hattının TECER'e doğru uzanan güzergahında merkez üssü Ekincioğlu köyü olan 6.5 ölçeğinde bir deprem meydana gelmekte ve kısmen Altınyayla ilçemiz, Ulaş ilçesi ve Bostankaya Köyü, merkez Ekincioğlu Köyü ile ilimiz merkezinde birtakım hasarlar oluşmuştur.

Sivas AFAD İl Müdürü Nazif EKİNCİ, bu tatbikatımızı düzenlemekteki amacımız, Türkiye Afet Müdahale Planına (TAMP) göre hazırlanan Sivas İl Müdahale Planının denenmesi , eksik ve aksaklıkların varsa giderilmesi, afetler öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gereken çalışmaların öncelik sırasına göre ve planlı bir şekilde gerçekleştirilmesi, görev alacak kurum ve kuruluşlar ile STK'ların arasında etkin koordinasyonun sağlanması, her bir paydaşın sahadaki görevlerinin afet öncesinde bilinmesi ve tatbikatlar yoluyla pekiştirilmesi gerektiğini ifade etti.

Tatbikatı Sivas Vali Yardımcısı Yeliz YILDIZHAN, AFAD Müdahale Daire Başkanı Abdulkadir TEZCAN, Belediye Başkan Yardımcısı Mahir KUCUZU, kurum amirleri ve öğrenciler izledi.

Tatbikata katılan tüm kurum ve STK temsilcilerine Müdürlüğümüz adına teşekkür ederiz.